Посещение в UPV Universitat Politècnica de València, Испания, на колеги от Катедра ЕООС (февруари 2023)

Колеги от Катедра Екология и опазване на околната среда се завърнаха от посещение в Политехническия Университет във Валенсия, Испания. Там те осъществиха мобилност с цел обучение за подобряване нивото на научните изследвания и умения на академичния персонал, чрез обем на знания, опит и добри практики,  в съответствие с международната стратегия на двата университета по отношение на модернизацията на образованието.

Запознали са се с проф. д-р Висенте Кастел, координатор по програма Еразъм в UPV Universitat Politècnica de València, обиколили са и са разгледали лабораториите и учебната база.

Възползвайки се от топлата испанска зима, колегите не са пропуснали да разгледат и забележителностите на град Валенсия – Паркът „Град на Изкуството и Науката“, създаден от арх. Сантяго Калатрава, Океанографския парк, и др.