Посрещане на входящи студенти по програма Еразъм+ за зимен семестър на академичната 2024/2025 година

С огромно удоволствие и вълнение Технически университет – Варна посрещна талантливи студенти от различни държави, част от програмата за студентска мобилност  Еразъм+.

Програма Еразъм+ насърчава студентската мобилност и сътрудничество между висши учебни заведения, което позволява на студентите да придобият ценен опит в чужбина, като същевременно подкрепя мултикултурния  обмен и сътрудничество.

Новодошлите студенти в ТУ- Варна се обучават във висши учебни заведения от различни страни в Европа –  Германия, Франция, Турция, Испания, Румъния, Чехия и Полша.Те ще прекарат един семестър или цяла академична година в ТУ-Варна, изучавайки различни дисциплини в катедрите “Софтуерни и интернет технологии”, “Корабни машини и механизми”, “Растениевъдство” и “Индустриален мениджмънт”.

Уверени сме, че тяхното присъствие ще обогати учебната среда на ТУ-Варна и ще допринесе за цялостната ни цел за предоставяне на качествено образование и възможности за личностно развитие.