Мобилност с цел практика по програма Еразъм+ в Полша, Wroclaw University of Science and Technology

Гаврил  Гавраилов, Велизар Маргаритов, Павлин  Копанков, спец. Автомобилна техника, 3 курс, бакалавър, за мобилността им с цел практика по програма Еразъм+ в Полша, Wroclaw University of Science and Technology:

Преживяването ни в Полша по програма Еразъм+ беше изпълнено с незабравими моменти. Благодарение на практиката  се прибрахме в България с купища нови знания, които са не само технически, а и културни, езикови и социални. Хората, с които се запознахме бяха изключително приветливи, дружелюбни и отзивчиви.  Приятелствата, които създадохме ни помогнаха да разберем повече за културата и обичаите на тази прекрасна държава, разшириха мирогледа ни, но също така и разшириха нашите умения и познания, свързани със специалността ни в ТУ-Варна. Животът в чужда държава, дори само за два месеца, позволява на човек да подобри езиковите си умения. Говоримият ни английски е вече на по-високо ниво, но също така успяхме да научим основни фрази на полски език. Заедно с колегите от ТУ-Варна и новите ни полски приятели успяхме за тези два месеца да създадем спомени, които ще останат за цял живот. Еразъм програмата позволява на човек да разбере какъв е животът в чужда държава, като по този начин може да прецени дали иска да продължи развитието си извън България. Практиката в Полша за бе едно незабравимо преживяване и се надяваме отново да имам шанса да повторим това приключение!”