Работилница за мартеници и запознаване на входящите студенти по Еразъм+ с един от най-красивите български празници – Баба Марта!

На 25 февруари 2023г. (събота) се проведе среща – работилница (workshop) по повод предстоящият традиционен български празник Баба Марта. В приятна и непринудена обстановка входящите студенти по програма Еразъм бяха запознати с традициите около този красив празник, с историята на това как е възникнал, с главните действащи лица – любимата баба Марта, както и с Пижо и Пенда!

Показахме им как да направят сами мартенички за себе си и за любимите си хора, посмяхме се, танцувахме български хора и се забавлявахме! Накрая масата ни се отрупа с многоцветни дизайни на мартенички, гривнички и помпони!