ESN информационна среща с входящите студенти по Еразъм+ за зимен семестър 2024/2025 година

На 10.10.2024 г. част от входящите студенти по програма Еразъм+  присъстваха на информационна среща, организирана от Студентски съвет към ТУ-Варна и местния клон на Европейската студентска мрежа (ESN) . ESN e най-голямата студентска организация в Европа, насърчаваща социалния и културен обмен по време на обмена по програма Еразъм+ .  Част от студентите  се събраха в конферентната зала на Електротехническия факултет, нетърпеливи да научат повече за възможностите, които ги очакват през следващите месеци – да учат, пътуват и създават трайни приятелства.

Събитието имаше за цел да запознае с дейността на организацията ESN,  която на доброволни начела се грижи за Еразъм+ студентите – от пристигането им в страната и ориентиране в града, през организирането на различни събития и екскурзии, до изпращането им обратно у дома. Освен това, студентите научиха за различни предстоящи социални и развлекателни дейности, организирани от ESN – от спортни състезания и културни излети, до семинари и работилници, предназначени да помогнат на студентите да изследват и оценят богатото културно наследство на България.